Zwebner Estate vineyard  – הוקם בשנת 2009 בו ביום בה ניטע הכרם היחדני שלנו – כרם קופיץ.ככל יקב משפחתי, כך גם יקב צוובנר, קרוי על שם המשפחה ועתיר שורשיות .
יוסי צוובנר , נצר למשפחה ירושלמית, שאג-צוובנר, שעלתה ארצה כבר בשנת 1873.כשף שעבד בעברו עם מיטב השפים בארץ ובעולם ידע יוסי מיד בסיום לימודי היינות במכללת תל חי – כי חובה עליו לטעת כרם בשה בועז, מקום מגוריו  – וכך נולד כרם קופיץ – תא שטח וכרם שהתגלו מאז כלא פחות ממדהימים וייחודיים .

 

שנות הבציר הראשונות הוקדשו לניסוי ולמידה וב2015  הוחלט לייצר יין בפעם הראשונה וכבר בשנה זו , יין הדגל שלנו – "35.40.02" 2015 זכה במדליית הדאבל גולד בתחרות טרה וינו 2018. הפרס הגבוה ביותר.
כרם קופיץ משמש היום הן את יקב המשפחה ובזכות יחודו ותצורתו המעולה אף ייננים נוספים מהמובילים בארץ.עבורנו, במשפחת צוובנר,  יצירת יין מוקפד ונפלא בישראל, בתא השטח סובב הרי ירושלים הינה זכות גדולה שכן אנו מרגישים ביצירת יין חלק בלתי נפרד מיצירת תרבות במדינה.
אנו גאים ומרגישים מחויבים להמשיך ליצור את היין הטוב ביותר שיכול להביע את אהבתנו לארץ המופלאה בו הוא נוצר.

קצת עלינו

עוד לפני שנולדה האהבה לאדמה ולייצור היין, יוסי צוובנר וענת התאהבו בשלהי 1993, הקימו משפחה עם 3 בניהם ובשנת 2010, כמה שנים לאחר שיוסי סיים את לימודיו במכללת ״תל חי״, הם החליטו לנטוע את כרם קופיץ.

במשך מספר שנים, הכרם סיפק ענבים ליקבים מובילים בישראל וזאת עד שהאהבה והתשוקה ליצר יין המייצג את האזוריות והמקום ממנו הוא בא, גברו על יוסי וענת והם החליטו לפתוח בשנת 2013 את יקב צוובנר.

יוסי שמגיע מתחום הבישול, בו עבד שנים רבות, מדגיש שיש קשר עמוק בין האדמה והחומר גלם המקומי לעשיית אוכל ויין ישראלי ייחודיים. אנחנו לא צריכים לנסות ליצור דבר דומה למה שאחרים יוצרים בעולם. הביטוי המקומי, בין אם זה האוכל או היין, הוא מיוחד בפני עצמו. הוא אותנטי, אמיתי ואיכותי.

יצירת יין מוקפד ונפלא בישראל, בתא השטח סובב הרי ירושלים הינה זכות גדולה שכן אנו רואים ביצירת יין תומך האזוריות כחלק בלתי נפרד מיצירת תרבות במדינה.

יוסי צוובנר נצר למשפחת שאג-צוובנר, משפחה ירושלמית ותיקה שהתיישבה בירושלים כבר ב-1873.
יוסי הינו שף עטור נסיון ובוגר ה- French Culinary Institute בניו יורק, ברקורד שלו עבודה עם כמה מטובי השפים בארץ ובארה"ב ובניהם
 Daniel Boulud, Mario Batali , אורי נבון, עזרא קדם ואסף גרניט.
הוא מתמחה בקולינרייה ארץ ישראלית ומאמין שהקולינרייה היא נדבך חשוב בתרבות של עם ועל כן מייחס לה חשיבות רבה.
בהקשר ישיר לאידיאולוגיה זו המחשבה לטעת כרם יין באיזור הידוע כאיזור יין מהמעולים שיש עוד משחר ההיסטוריה הייתה אך טבעית כי הרי יין מגלם בתוכו באופן הכי ברור את האדמה ממנו נוצר, מכאן הדרך ללימודי גפן ויין תחת שרביטו של ד"ר יאיר מרגלית היתה קצרה.
עם סיום לימודיו החל יוסי לחפש שטח מתאים לטעם כרם ובשלהי 2008 נמצא שטח קטן ומדהים כמה ק"מ דרומית לבית לחם בלב הרי יהודה – גוש עציון דהיום.
הזנים ,7 במספר, נבחרו מתוך מחשבה לייצר יינות שיוכלו להתבלט מעט מעל זנים יותר מוכרים ושיתנו בבוא הזמן ביטויי הולם לאיזור היחודי בהם הענבים גדלים.
השטח בצורתו היחודית הזכיר ליוסי מיד סכין קצבים וכך קיבל את שמו – כרם קופיץ.
הכרם ניטע ב-2010 וכבר בבצירים הראשונים התוצאות היו נפלאות, השמועות על קרם קופיץ עשו להם כנפיים וענבים בהם אנו לא משתמשים נחטפים על ידי ייננים מהטובים בארץ .
אנו משתדלים בציר אחר בציר לעשות את המיטב לגדל את הענבים הטובים ביותר שאפשר ומהם לייצר יינות מעולים אשר ייצגו בכבוד את האזור המופלא ממנו הם מגיעים ,אנו נמשיך ונחתור למצוינות ונעשה ככל שביכולתנו להמשיך ולתרום לענף הנפלא הזה ,ענף היין הישראלי .


יעקב אוריה

יעקב ,היינן בפועל של היקב, הוא ללא ספק מהדמויות היותר יצירתיות ומעניינות הפועלות בארצנו, הוא ויוסי חברים מימי לימודי גפן ויין בתל-חי וחברות זו על הדינמיקה הנגזרת ממנה מאפשרת דיאלוג מפרה אשר בא לידי ביטוי ביינות שלנו ,הם מעניינים, שונים ונאמנים לאזור גידולם.
יעקב על כישרונו ויכולותיו הוורסטיליות הוא הבחירה הטבעית שלנו, הוא מצליח בציר אחר בציר להוציא את המיטב מענבי כרם קופיץ ומיינות שאנו מייצרים מהם.